Dermal - krem ​​për trajtimin e psoriasis

Dermal - krem ​​për trajtimin e psoriasis

Availability: In Stock

Dërgesë nga 1 ditë në Shqipëri


Pagesa pas marrjes


Garancia e prodhuesit


4,800 ALL 9,600 ALL

Dermal - krem për trajtimin e psoriasisit

Kemi një lajm të shkëlqyer për ata që po kërkojnë një mënyrë efektive për trajtimin e psoriasisit! Ju prezantojmë Dermal - krem, i zhvilluar posaçërisht për të luftuar këtë sëmundje të pakëndshme të lëkurës. Produkti ynë ka provuar efektivitetin e tij dhe ka ndihmuar qindra mijëra pacientë në të gjithë botën të largohen nga simptomat e psoriasisit.

Çfarë është psoriasis dhe si ndihmon Dermal në trajtimin e tij?

Psoriasis është një sëmundje kronike e lëkurës, e cila karakterizohet nga formimi i pikave dhe lëkurës së thatë në pjesë të ndryshme të trupit. Ajo mund të jetë e pakëndshme dhe të shkaktojë bezdi fizike dhe emocionale. Dermal - kremi është zhvilluar posaçërisht për të ndihmuar pacientët me psoriasis.

Dermal përmban një kombinim unik të përbërësve aktivë, të cilët ndihmojnë të përmirësojnë gjendjen e lëkurës dhe të largojnë simptomat e psoriasisit. Një nga përbërësit kyç në krem është acid salicilik - një mjet fuqishëm për heqjen e lëkurës së thatë dhe përbutjen e lëkurës.

Përveç kësaj, Dermal përmban vajra natyralë dhe përbërës bimore, të cilat ushqejnë dhe hidratizojnë lëkurën, duke ndihmuar në rikthimin e saj të shpejtë. Kjo ndihmon në zvogëlimin e inflamacionit, skuqjes dhe parandalimin e formimit të fokusit të ri të psoriasisit.

Avantazhet e përdorimit të Dermal:

  • Përmirëson gjendjen e lëkurës: Dermal stimulon proceset natyrale të rigjenerimit të lëkurës, duke ndihmuar në përmirësimin e pamjes dhe teksturës së saj.
  • Largon skuqjen: Formula unike e kremës qetëson irritimin dhe skuqjen e lidhur me psoriasisin, duke siguruar lehtësim të gjatë.
  • Hidraton lëkurën: Përmbajtja e lartë e vajrave natyralë dhe përbërësve bimorë ushqen dhe hidraton lëkurën, duke parandaluar thatësinë dhe lëkurën e thatë.
  • E sigurt dhe efektive: Dermal është zhvilluar me kujdes për nevojat e pacientëve me psoriasis dhe ka kaluar të gjitha provat klinike të nevojshme.

Si të përdoret Dermal?

Dermal - kremi aplikohet lehtësisht në pjesët e prekura të lëkurës. Këshillohet të përdoret kremi dy herë në ditë - në mëngjes dhe në mbrëmje. Masazhojeni butësisht kremën në lëkurë deri në absorpsionin e plotë.

Për të arritur rezultatet më të mira, këshillohet të përdorni Dermal rregullisht. Kujtohuni se çdo organizëm është unik, kështu që koha e nevojshme për përmirësimin e dukshëm mund të ndryshojë.

Pyetje të shpeshta

1. A është Dermal i sigurt për përdorim në fytyrë?

Po, Dermal është i sigurt për përdorim në fytyrë. Megjithatë, këshillohet të bëni një test të vogël për reagim alergjik në një pjesë të vogël të lëkurës para aplikimit të kremës në të gjithë fytyrën.

2. Sa kohë do të marrë për të parë rezultatet nga përdorimi i Dermal?

Koha e nevojshme për të parë rezultatet mund të ndryshojë në varësi të karakteristikave individuale të secilit pacient. Megjithatë, shumë njerëz vënë re përmirësim pas disa javësh përdorimi të rregullt të kremës.

3. A mund të përdoret Dermal gjatë shtatzënisë ose gjatë ushqyerjes me gji?

Rekomandojmë të konsultoheni me mjekun para përdorimit të Dermal gjatë shtatzënisë ose gjatë ushqyerjes me gji, për të shmangur rreziqet dhe efektet anësore të mundshme.

4. A mund të përdoret Dermal për një kohë të gjatë?

Po, Dermal është i sigurt për përdorim të gjatë, nëse respektohen udhëzimet e aplikimit dhe nuk shfaqen shenja të reagimeve alergjike ose efekteve anësore.

5. Ku mund të blini Dermal?

Dermal mund të blihet në farmaci ose në dyqane online që specializohen në shitjen e produkteve kozmetike për kujdesin e lëkurës. Kremi ynë është i disponueshëm dhe shitet pa recetë.

Ne besojmë se Dermal është zgjidhja optimale për trajtimin e psoriasisit dhe me siguri e rekomandojmë atë për të gjithë ata që vuajnë nga kjo sëmundje. Provoni Dermal sot dhe ndjehuni rehat në lëkurën tuaj përsëri!

There are no reviews for this product.

Write a review

Related Products