Varcosin - xhel për venat me variçe

Varcosin - xhel për venat me variçe

Availability: In Stock

Dërgesë nga 1 ditë në Shqipëri


Pagesa pas marrjes


Garancia e prodhuesit


3,700 ALL 7,400 ALL

Varcosin - gel për variçe

Mirë se vini në faqen zyrtare të Varcosin - geli për variçe me cilësi të lartë. Ne jemi liderë në fushën e zhvillimit dhe prodhimit të produkteve inovative për trajtimin dhe parandalimin e variçeve. Geli ynë Varcosin është rezultat i hulumtimit të shumëvjeçar dhe dallon për cilësinë, efektivitetin dhe sigurinë e tij të shkëlqyer.

Çfarë janë variçet?

Zgjerimi i venave varikoze është një sëmundje e shpeshtë që karakterizohet nga qarkullimi i pamjaftueshëm i gjakut dhe formimi i venave varikoze në këmbë. Ajo mund të shkaktojë simptoma të pakëndshme si edemë, dhimbje, lodhje në këmbë dhe madje ulçera në lëkurë. Venat varikoze mund të kenë pasoja të rënda, prandaj është e rëndësishme të filloni trajtimin sa më herët.

Pse Varcosin - geli për variçe është zgjedhja më e mirë?

Varcosin është një produkt inovativ i zhvilluar veçanërisht për të luftuar variçet. Bazuar në një formulë unike, geli ynë ka disa avantazhe që e bëjnë atë zgjedhjen më të mirë për trajtimin dhe parandalimin e variçeve.

Përbërja natyrale

Varcosin - geli për variçe përmban vetëm përbërës natyralë, pa shtimin e substancave sintetike ose ngjyruesve. Formulimi ynë është zhvilluar në mënyrë që të përmirësojë maksimalisht qarkullimin e gjakut, të ulë edemën dhe të largojë dhimbjen, pa shkaktuar efekte anësore. Kombinimi i komponentëve aktivë, si ekstrakte bimësh mjekësore, vaj ulliri dhe vitamina, ofron një veprim kompleks në zonat problematike.

Efektivitet i lartë

Përdorimi i Varcosin - geli për variçe ndihmon në eliminimin e venave varikoze, përmirëson mikrocirkulimin dhe largon simptomat e pakëndshme. Geli ynë është në gjendje të parandalojë përparimin e sëmundjes, të forcojë muret e enëve dhe të rrisë tonusin e tyre. Përdorimi i rregullt i Varcosin ndihmon në rikthimin e shëndetit të këmbëve tuaja dhe u jep atyre një pamje të bukur dhe të kujdesur.

Thjeshtësia e përdorimit

Varcosin është një gel që aplikohet lehtë në lëkurë dhe përbëhet shpejt. Shisheja jonë e rehatshme ka një dozator, që e bën përdorimin e saj më të lehtë. Aplikoni gël në zonat problematike dhe masazhoni deri në përpleshtim të plotë. Ne rekomandojmë përdorimin e gelit dy herë në ditë, në mëngjes dhe në mbrëmje, për rezultate më të mira.

Si të përdorni Varcosin - geli për variçe?

Për të arritur efektin më të mirë nga përdorimi i Varcosin - geli për variçe, rekomandohet të ndiqni udhëzimet e thjeshta:

  1. Pastrojeni lëkurën para aplikimit të gelit.
  2. Aplikoni një sasi të vogël të gelit në zonat problematike dhe masazhoni deri në përpleshtim të plotë.
  3. Përsëriteni procedurën dy herë në ditë, në mëngjes dhe në mbrëmje.
  4. Massazhoni këmbët me lëvizje të lehta, fillimisht nga poshtë lart.

Duke përdorur rregullisht Varcosin - geli për variçe, do të vëreni një përmirësim të konsiderueshëm të gjendjes së këmbëve tuaja, ulje të edemës dhe dhimbjes, si dhe rikthim të shëndetit të venave.

FAQ

1. A është Varcosin - geli për variçe i sigurt për përdorim?

Po, Varcosin - geli për variçe është plotësisht i sigurt për përdorim. Ai përmban vetëm përbërës natyralë dhe nuk shkakton efekte anësore. Megjithatë, para përdorimit rekomandohet të bëni një test në një pjesë të vogël të lëkurës për të përjashtuar mundësinë e intolerancës individuale ndaj komponentëve.

2. Kur do të shoh rezultatet nga përdorimi i Varcosin - geli për variçe?

Koha e nevojshme për të parë rezultate të dukshme mund të ndryshojë në varësi të karakteristikave individuale të organizmit. Megjithatë, shumë klientë tanë vërejnë një përmirësim të konsiderueshëm të gjendjes së këmbëve tashmë pas disa javëve të përdorimit të rregullt të gelit.

3. A mund ta përdor Varcosin - geli për variçe gjatë shtatzënisë?

Ne rekomandojmë të konsultoheni me mjekun para përdorimit të Varcosin - geli për variçe gjatë shtatzënisë ose gjatë ushqyerjes me gji. Megjithëse geli ynë përmban vetëm përbërës natyralë, karakteristikat individuale të organizmit mund të kërkojnë kujdes të veçantë gjatë periudhës së shtatzënisë.

4. Sa kohë duhet të ruaj Varcosin - geli për variçe?

Varcosin - geli për variçe rekomandohet të ruhet në një vend të freskët në temperaturë nga 5°C deri në 25°C. Evitoni ekspozimin e drejtpërdrejtë të rrezeve diellore në paketim. Duke respektuar rregullat e ruajtjes, do të jeni në gjendje të ruani cilësinë dhe efektivitetin e gelit për një kohë të gjatë.

Shpresojmë që geli ynë Varcosin - geli për variçe do t'ju ndihmojë të largoheni nga simptomat e pakëndshme dhe të përmirësoni gjendjen e këmbëve tuaja. Mos shtyni kujdesin për shëndetin tuaj për nesër - filloni

There are no reviews for this product.

Write a review

Related Products